سفیر

 • زندگینامه

  [/آقای ژان میشل مارلود در سال 1953 در شهر پاریس چشم به جهان گشود. وی بعد از اتمام تحصیلات اش در رشته حقوق و علوم سیاسی و بعداً در مکتب ملی مدیریت در سال 1978 در وزارت امور خارجه تقرر حاصل نمود و ماموریت دیپلوماتیک اش را در جاکارتا (اندونیزیا) (...)

  lire la suite

 • مصاحبه های سفیر فرانسه با رسانه های چاپی افغانستان

  آقای فرانسوا ریشیهِ، سفیر فرانسه در افغانستان قبل از عزیمت بصوب پاریس جهت اشتراک در اجلاس "هفتهء سفرأ"، چند مصاحبه ای را با مطبوعات کشور انجام داد.

  lire la suite

 • زندگینامهء سفیر فرانسه در افغانستان

  آقای فرانسوا ریشیهِ متولد سال ۱۹۶۳ میلادی (۱۳۴۲ هجری شمسی) است.
  آقای فرانسوا ریشیهِ بعد از ختم تحصیلات عالی در مکتب ملی اداره فرانسه، در سال ۱۹۹۱ میلادی (۱۳۷۰ هجری شمسی) شامل وزارت امور خارجه گردید و وظیفه مسلکی خویش را در بخش دیپلوماسی قبل (...)

  lire la suite

 • سفیر فرانسه یک سفر چهار روزه ای به جلال آباد انجام داد.

  آقای ژان – میشل مارلو، سفیر فرانسه در افغانستان و مشاور همکاری و فعالیت های فرهنگی سفارت از تاریخ ۲۵ الی ۲۹ فبروری ۲۰۱۶ (از ۶ تا ۱۰ حوت ۱۳۹۴) چند روزی در جلال آباد اقامت گزیدند.
  اهداف خاص از این سفر، ملاقات با ...

  lire la suite

 • سخنرانی سفیر فرانسه در پوهنتون افغان – سویس کابل

  بروز پنجشنبه ۲۱ جنوری ۲۰۱۶ (اول دلو۱۳۹۴)، سفیر فرانسه تحت عنوان "چشم اندازی از افغانستان در ادبیات فرانسه"، در پوهنتون افغان – سویس کابل نُطقی ایراد نمود.

  lire la suite

 • پیام سفیر

  فرانسه یک هفته قبل قربانی یک سلسله حملات تروریستی المناکی شد که باعث کشته شدن 129 تن و جراحت برداشتن 594 تن دیگر گردید. حین نگاشتن این پیام، از جمله ای مجروحین یادشده، حدوداً 200 نفر هنوز هم در شفاخانه ها تحت مداوا قرار دارند. این عمل وحشیانه و جاهلانه، یک جهشی از ابراز احساسات همدردی و غمشریکی بی سابقه ای به میهن ام و هموطنان ام را در سر تا سر جهان و بخصوص اینجا، در افغانستان، ایجاد کرد. بعد از شب جمعه 13 نوامبر (22 عقرب)، تاریخی که تا ابد در خاطرات و اذهان ما باقی خواهد ماند، پیام های پشتیبانی و دلجویی خیلی زیادی از جانب دوستان افغان ما اخذ نمودم.

  lire la suite

 • ســــفر ســـفیر فرانســـــه به هرات

  آقای ژان – میشل مارلو سفیر فرانسه، از تاریخ 11 تا 13 آگست 2015 مطابق به 20 الی 22 اسد 1394 به شهرهرات رفت. طی این سفر، آقای محمد آصف رحیمی والی هرات از وی پذیرایی نمود و متعاقباً آنها دربارهء اوضاع و دورنمای ولایت هرات، بخصوص درعرصهء اقتصاد با هم گفتگو نمودند.

  lire la suite

 • سخنرانی سفیر فرانسه بمناسبت جشن ملی

  "اولتر از همه، از اینکه دعوت ما را پذیرفتید، میخواهم از شما اظهار قدردانی نموده و بگویم تا چه حد من و همسرم "ایولین" از اینکه برای سال سوم جشن ملی فرانسه را با شما تجلیل می نمایم، خرسند هستیم. برای بار سوم، 14 جولای در جریان ماه مبارک رمضان (...)

  lire la suite

 • اعطای مدال ها از جانب سفیر فرانسه بنام وزیر داخله

  روز دوشنبه 8 جون 2015 مطابق به 18 جوزا 1394، آقای ژان – میشل مارلو سفیر فرانسه در افغانستان، بنام وزیر امور داخله کشور متبوع اش، طی مراسمِ مختصری در مقر سفارت فرانسه، به سه تن از کارمندان این سفارت مدال اعطاء نمود.

  lire la suite

 • غرس درخت برادری بتاریخ 24 مارچ ( 4 حمل ) در لیسه های استقلال و ملالۍ کابل

  این ابتکار سبز در چوکات عملیهء "درخت برادری و زیست باهمی" که از سوی انجمن "همه یکجا شهروندان" مطرح گردیده است، جامه عمل می پوشد. این انجمن پیشنهاد می کند تا در هر جای ممکن در جهان "درختان برادری" غرس نماییم ؛ این "درختان" الگوی است از عزم راسخ به زندگانی بهتر با همه.

  lire la suite

قسمت بالایی صفحه