سومین سمپوزیم درمورد آزادی و استقلال زنان افغان (۲۰ – ۲۲ می ۲۰۱۶ مطابق به ۳۱ ثور – ۲ جوزا ۱۳۹۵ ) [fr]

سومین سمپوزیم درمورد آزادی و استقلال زنان افغان از روز ۲۰ تا ۲۲ می ۲۰۱۶ (از ۳۱ ثور الی ۲ جوزا ۱۳۹۵) در کابل دایر گردید. بعد از واشنگتن در سال ۲۰۱۳ و اسلو در سال ۲۰۱۴، کابل پایتخت افغانستان بنوبه خود میزبان این رویداد عمده در راستای مبارزه برای احقاق حقوق زنان در افغانستان بود.

JPEG

این سمپوزیم با پشتیبانی خانم اول افغانستان، وزارت امور خارجه، وزارت امور زنان، همچنان با حمایه سفارت ناروی و سفارت ایالات متحده امریکا، زمینه را مساعد گردانید تا کم و بیش صد زن افغانی که از ولایات مختلف تشریف آورده و از سوی انجمن افغانی بنام "شبکهء زنان افغان"برگزیده شده بودند، در این گردهمایی نسوان شرکت ورزند. این خانم ها در تعداد زیاد گفتمان ها اشتراک نموده و سهم گرفتند و نیز در این گفت و شنودها فعالان ملی و بین المللی حقوق زنان سخنرانی نمودند.

JPEG

طی این سمپوزیم، در چند ماهی که به برگزاری کنفرانس بروکسل باقی مانده است، حکومت افغانستان تعهدات اش را به مبارزه برای احقاق حقوق زنان تکرار نمود. با وجود پیشرفت های قابل ملاحظه سالیان اخیر در این عرصه، شرایط زنان در افغانستان خیلی شکننده بوده و در این عرصه باید کارهای زیادی انجام یابد. جامعه جهانی امر اولویت دهی به جایگاه و موضع زنان در جامعه افغانی را پیگیری می کند.

JPEG

برای دریافت معلومات مزید در زمینه، لطفاً به سایت "شبکهء زنان افغان" مراجعه نمایید :

http://www.awn-af.net/
PNG

تاریخ نشر 07/09/2020

قسمت بالایی صفحه