ژوزِف کِسِل ، یک زندگی داستانی و پُر از ماجراهای تاریخی و ادبی

ژوزِف کِسِل (متولد ۳۱ جنوری ۱۸۹۸ میلادی – متوفی ۲۳ جولای ۱۹۷۹ میلادی / متولد ۱۱ دلو ۱۲۷۶ هجری شمسی – متوفی اول اسد ۱۳۵۸ هجری شمسی)، رومان نویس شناخته شده از آوان سن ۲۵ سالگی، استاد چیره دست و توانای گزارشات بزرگ، خلبان شجاع طیارات نظامی طی جنگ اول جهانی و مبارز سرسخت و متین در جنگ دوم جهانی، مولف "سرود سلحشوران" با موریس دریون... و بالاخره، مولف رومان مشهور و ماندگاری تحت عنوان "سوارکاران" با انجام چندین سفر به افغانستان در نیمهء دوم سده بیستم میلادی، عصر متلاطم خویش را با کارنامه های بزرگ زندگی اش رقم زد.

JPEG

ژوزِف کِسِل، یک زندگی رومان : #JosephKessel https://www.franceculture.fr/emissions/metronomique/joseph-kessel-1953-1956-un-fauve-en-liberte-r?utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1532699077https://twitter.com/franceculture

JPEG

"مردم می توانستند سکون و آرامش اختیار نموده و خودرا در دغدغه و منجلاب نیاندازند. هیچ چیزی آنها را وادار به تحرک و عملکرد نمی کرد. خرد و عقل سلیم به آنها خوردن و خوابیدن زیر سایهء برچه های آلمانی، دیدن رُشد و باروری معاملات روزگار، لبخند همسران و مشاهده بزرگ شدن و به ثمر رسیدن فرزندان شان را مشوره می داد. بدین ترتیب، مال و منال دنیا، پیوندهای محبت و عطوفت تنگاتنگ به ایشان تضمین شده بود. آنها حتی برای آرامش و تسکین وجدان شان دعای پیرمرد ویشی را با خود داشتند. واقعاً، هیچ چیزی این مردم را مجبور به نبرد نمی کرد، ولی محض این روح و روان آزاد شان بود که ... ."

برگرفته ای از "ارتش سایه ها"، اثر ژوزِف کِسِل

JPEG

تاریخ نشر 30/07/2018

قسمت بالایی صفحه