مسابقهء عکاسی دیدگاه جوانان درمورد جاده های ابریشم

مسابقهء عکاسی «جاده های ابریشم از دیدگاه جوانان» به عنوان یک برنامه آموزشی بصری، و به منظور آشنایی با میراث فرهنگی مشترک در مسیر جاده های ابریشم برگزار می‌شود. این مسابقه در چهارچوب برنامهء “جاده های ابریشم و جوانان” سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد – "یونسکو"، و نیز در راستای اهداف دهه بین المللی تقارب فرهنگ‌ها (۲۰۲۲- ۲۰۱۳) اجرا خواهد شد.

JPEG

شرکت کنندگان در دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ سال و ۱۸ تا ۲۵ سال در مسابقه شرکت خواهند کرد. شرکت کنندگان باید عکس‌های شان را از تاریخ ۱۱ اپریل الی ۱۵ جولای ۲۰۱۸ میلادی (از ۲۲ حمل تا ۲۴ سرطان ۱۳۹۷ هجری شمسی) بوسیلهء وبسایت مسابقه به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند. عکس‌های شرکت کنندگان در مسابقه توسط هیئت داوران مسلکی بین‌المللی بررسی خواهند شد. خلاصه، این مسابقه یا کانکور بر عکاسی، جوانان و جاده های ابریشم تمرکز دارد.

نتایج بتاریخ ۳۰ آگست ۲۰۱۸ میلادی (۸ سنبله ۱۳۹۷ هجری شمسی) اعلام خواهد شد. مسابقه متذکره با مراسم اهدأی جوایز پایان خواهد یافت. سه برنده در هر رده سنی انتخاب خواهند شد.

اشتراک در این کانکور رایگان بوده و بروی همه باز است.

هدف این مسابقهء عکاسی تشویق جوانان کشورهای حوزهء جاده های ابریشم به شناخت میراث مشترک فرهنگی شان می باشد. راه های ابریشم دربرگیرنده گستره جغرافیایی وسیعی است که از قرن های پیشین از طریق شبکه‌ای از راه‌های زمینی و دریایی به همدیگر متصل شده اند. حوزهء جاده و یا بهتر جاده های ابریشم به مناطقی اطلاق می‌شود که در شرق و جنوب شرق آسیا با گذر از آسیای مرکزی، شبه قارهء هند، استپ های روسیه، فلات‌های ایران و آناتولی، شبه جزیرهء عربستان، مناطق غربی و شمال افریقا میان تانزانیا و مراکش و نیز مناطق شرقی و جنوب اروپا تا ایتالیا، فرانسه و شبه جزیرهء ایبری (اسپانیا و پرتقال) قرار دارند. این میراث مشترک عامل مهمی برای ارتقای فرهنگ، احترام متقابل و نیز فرهنگ صلح پایدار میان اقوام و ملت های مختلف ساکن در طول جاده های ابریشم است.

لطفاً در اینجا کلیک کنید : https://fr.unesco.org/news/participez-au-concours-photo-regard-jeunesse-routes-soie

تاریخ نشر 21/05/2018

قسمت بالایی صفحه