مسابقهء بایسکل رانی دور فرانسه – برگزاری دور سال ۲۰۱۷ / ۱۳۹۶ (از اول الی ۲۳ جولای ۲۰۱۷ / از ۱۰ سرطان تا اول اسد ۱۳۹۶)

بروز شنبه اول جولای ۲۰۱۷ میلادی (۱۰ سرطان ۱۳۹۶ هجری شمسی)، بایسکل رانان دور فرانسه از شهر دوسِلدورف مسابقهء رکابزنی را آغاز کردند.

JPEG

رکاب زنان تا تاریخ ۲۳ جولای ۲۰۱۷ (اول اسد ۱۳۹۶)، ۳۴ استان را عبور کرده، از ۳ کشور همجوار بازدید بعمل آورده، در طول تمام مسیر این مسابقه از سوی بیش از ۱۰ میلیون تماشاچی که %۲۰ شان اتباع بین الملل عمدتاً شهروندان اروپایی اند و همچنان از سوی جمعیت میلیونی هواخواهان شان در سراسر جهان مورد تشویق و استقبال قرار می گیرند.

JPEG

دور بزرگی که مسابقهء بایسکل رانی وسیعاً دنبال شده بسطح بین الملل شمرده می شود، فُرصتی است برای ارتقای خاک و سرزمین های فرانسه و اروپا عبور شده از سوی بایسکل سواران، ورزشکاران و ارزش های مشترکی که جزلاینفک اجرای یک ورزش می باشد.

JPEG

دور فرانسه، یک مسابقه رکابزنی اروپایی و بین المللی

ما در حالیکه در سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۳۹۶ هجری شمسی)، شصتمین سالگرد معاهدهء روم را که بنیانگذار جامعه اقتصادی اروپا است، تجلیل می نماییم، در این زمان تدویر نمایشگاه مسابقات بایسکال رانی دور فرانسه و اروپا در مقر وزارت امور خارجه جمهوری فرانسه – "کیِ دورسیِ"، تاریخچه عمیقاً اروپایی دور فرانسه را بازگو می نماید. این رویداد نشان می دهد که تا چه حدی جوامع مدنی اکثراً پیش کسوتان این جنبش اند، نهضتی که هدف اش تحقق صلح و دوستی میان مردمان در قاره است.

JPEG

از همان بدو نخستین دور برگزاری مسابقات بایسکل رانی فرانسه در سال ۱۹۰۳ میلادی (۱۲۸۲ هجری شمسی)، آلمانی ها، بلژیکی ها و یا ایتالوی ها درکنار فرانسوی ها رکاب می زدند، و طی سال های بعدی بایسکل سواران کثیری مربوط به ملیت های دیگری چون لوکزامبورگی ها، بریتانوی ها، دنمارکی ها، مکسیکی ها، استرالیایی ها وغیره با جمع ایشان پیوستند.

PNG

به تدریج مراحل رقابت بایسکل رانی دور فرانسه در کشورهای همسایه گسترش یافت، و این دور بزرگ از گراند، لوکزامبورگ، اوست، ماستریخ، برلین و یاهم از اوترخ عبور کرد. امسال بایسکل رانان از آلمان حرکت کرده و از کشورهای بلژیک و لوکزامبورگ نیز می گذرند.

جهت دریافت معلومات مزید :
http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/politique-etrangere-de-la-france/diplomatie-sportive/evenements/article/le-tour-de-france-edition-2017-01-23-07-17

تاریخ نشر 12/07/2017

قسمت بالایی صفحه