سازمان ملل متحد / مبارزه علیه دهشت افگنی – وضع و تصویب قطعنامه شماره ۲۳۶۸ شورای امنیت ملل متحد (۲۰ جولای ۲۰۱۷ / ۲۹ سرطان ۱۳۹۶)

فرانسه از وضع و تصویب قطعنامه شماره ۲۳۶۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد با کسب اکثریت ارأ استقبال می کند.

JPEG

این قطعنامه یک گام دیگری است در راستای نبرد جامعه جهانی برضد دهشت افگنی.

این قطعنامه، قطعنامه های قبلی شماره ۱۲۶۷ (سال ۱۹۹۹ میلادی / ۱۳۷۸ هجری شمسی)، شماره ۱۹۸۹ (سال ۲۰۱۱ میلادی / ۱۳۹۰ هجری شمسی) و شماره ۲۲۵۳ (سال ۲۰۱۵ میلادی / ۱۳۹۴ هجری شمسی) را در ارتباط با "داعش"، القاعده و افراد، گروه ها، شرکت ها و هویت های که به آنها منسوب می شود، تکمیل می کند.

قطعنامه اخیر، نظم تعزیرات وضع شده را زنده و برحال ساخته و بر ضرورت اخذ تدابیر لازمه جهت انجماد دارایی ها، منع سفرها و ممنوعیت ها بالای اسلحه تأکید مجدد می ورزد. قطعنامه متذکره برعلاوه معیارهای ثبت فهرست افراد و هویت های در پیوند با چنین سازمان های دهشت افگن را تعریف کرده، و اهمیت مبارزه با تطهیر سرمایه ها، تمویل دهشت افگنی و پخش و ترویج را خاطر نشان می سازد.

بذل سعی و تلاش جامعه جهانی علیه گروه دولت اسلامی موسوم به "داعش" مثمر بوده است. در ساحه و میادین جنگ، سازمان دهشت افگن متحمل شکست های بزرگ در عراق و سوریه می گردد. پیروزی نیروهای عراقی در موصل جامه عمل می پوشد. نبرد در رقه نیز جریان دارد.

ما در مقابل تهدید دهشت افگنی که پدیده بغرنج و کثیرالشکل است، باید به بسیج بودن مان در چندین عرصه ادامه دهیم : مبارزه علیه تبلیغات و افراطگرایی در صفحات انترنتی، خشکانیدن منابع تمویل گروه های دهشت افگن، آمادگیری به برگشت جنگجویان دهشت افگن خارجی.

جهت معلومات مزید :
http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/politique-etrangere-de-la-france/la-france-a-l-onu/evenements-et-actualites-lies-aux-nations-unies/actualites/article/nations-unies-lutte-contre-le-terrorisme-adoption-de-la-resolution-2368-du

تاریخ نشر 24/07/2017

قسمت بالایی صفحه