خانم فرانسواز نیسِن، وزیر اطلاعات و فرهنگ جمهوری فرانسه، گسترش آزمایشی مسمأ به "عبور فرهنگ" را در فینیستِر، پنجمین دیپارتمنت فرانسه اعلام نمود. (۲۱ جون ۲۰۱۸ / ۳۱ جوزا ۱۳۹۷)

خانم فرانسواز نیسِن، وزیر اطلاعات و فرهنگ جمهوری فرانسه، حین عزیمت رئیس جمهور کشور در منطقهء بروتیین، امر گسترش آزمایشی بنام "عبور فرهنگ" را سر از آغاز سال تعلیمی آینده در فینیستِر، پنجمین دیپارتمنت فرانسه اعلام کرد. گزینش این دیپارتمنت، بر چهار دیپارتمنتی که قبلاً مدنظر گرفته شده بود، اضافه می گردد : یعنی بر دیپارتمنت های، راین سفلا، گوییان، هرو، و سِن سنت – دُنی.

JPEG

تحرک و جولان فرهنگی استثنأیی منطقهء بروتیین که استوار بر کارکردهای یک شبکه مرکب از فعالان محلی برازنده بوده و برعلاوه با فعالیت هنری نمادین تقویت یافته است، انتخاب دیپارتمنت فینیستِر را کاملاً توجیه پذیر می سازد.

JPEG

تجربیات موسوم به "عبور فرهنگ"، به تداوم مسیر تعلیم و تربیه هنری و فرهنگی جوانان، یک ابزار شناسایی و کشف برنامه ریزی های فرهنگی مختلف را خلق می کند، و نیروی تجسس و اکتشاف تمامی اماکن ، مانند تالارهای کنسرت، تئاترها، سینماها، جشنواره ها، موزیم ها، محلات میراث های تاریخی وغیره را برانگیخته، تحریض و ترغیب می کند.

JPEG

جهت دریافت معلومات مزید در زمینه :
http://www.culture.gouv.fr/Presse/Communiques-de-presse/Extension-de-l-experimentation-du-Pass-Culture-au-Finistere

تاریخ نشر 26/06/2018

قسمت بالایی صفحه