حملات دهشت افگنانه : ابلاغیهء سخنگوی وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه [fr]

سخنگوی وزارت اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه به دنبال وقوع دو سوءقصدی که افغانستان را بروز سه شنبه ۱۲ می ۲۰۲۰ میلادی (۲۳ ثور ۱۳۹۹ هجری شمسی) در بستر خاک و خون نشاند، ابلاغیه آتی را بدست نشر سپرد :

افغانستان – حملات بر ولایات کابل و ننگرهار – (۱۲ می ۲۰۲۰ میلادی / ۲۳ ثور ۱۳۹۹ هجری شمسی)

جمهوری فرانسه حملات دهشت افگنانه مورخ ۱۲ می ۲۰۲۰ میلادی (۲۳ ثور ۱۳۹۹ هجری شمسی) را بر شفاخانهء صد بستر – بخش نسایی ولادی دشت برچی کابل که از سوی انجمن "طبیبان بدون مرز" معاونت و همکاری می شود، و بر مراسم تشییع و تدفین جنازه در ولسوالی خیوه واقع ولایت ننگرهار که جمعاً منجر به جانباختن ده ها تن، بشمول مادران جوان و نوزادان گردید، با شدیدترین الفاظ تقبیح می کند. آماج قرار دادن آسیب پذیرترین مردمان، ساختارهای طبی و کارمندان صحی ای که شجاعانه به اقشار فوق الذکر استمداد و تعاون می نمایند، یک عمل شنیع و فظیع محسوب می گردد.

جمهوری فرانسه مراتب تسلیت و تعزیت عمیق خویش را به خانواده ها و اقارب قربانیان تقدیم داشته، و به مجروحین این وقایع مرگبار و خونبار شفأی عاجل استدعا می کند.

عاملین این اعمال ذمیم باید شناسایی شده و از ارتکاب کارکردهای قبیح شان پاسخ دهند.

جمهوری فرانسه مقامات جمهوری اسلامی افغانستان را از همبستگی خویش اطمینان داده، و در راستای مبارزه علیه دهشت افگنی درکنار شان می ایستد.

ما در جو و فضای بحران صحی و جهت ایجاد زمینهء پیشرفت برای مردم افغانستان بصوب صلح، خواهان یک آتش بس کامل و مستمر در سرزمین افغانستان استیم.

جهت دریافت معلومات مزید : https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/dossiers-pays/afghanistan/evenements/article/afghanistan-attaques-a-kaboul-et-dans-le-nangarhar-12-05-20

تاریخ نشر 07/09/2020

قسمت بالایی صفحه