جمهوری فرانسه برای میزبانی از جام جهانی فوتبال نسوان "فیفا" سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۳۹۸ هجری شمسی) بسیج است – (۶ جون ۲۰۱۹ / ۱۶ جوزا ۱۳۹۸) [fr]

از روز جمعه ۷ جون الی روز یکشنبه ۷ جولای ۲۰۱۹ میلادی (از ۱۷ جوزا تا ۱۶ سرطان ۱۳۹۸ هجری شمسی)، جمهوری فرانسه از برگزاری هشتمین دور جام جهانی فوتبال نسوان فِدِراسیون جهانی فوتبال - "فیفا" سال ۲۰۱۹ میلادی (سال ۱۳۹۸ هجری شمسی) پذیرایی و میزبانی می کند. ۹ شهر جمهوری فرانسه، ۵۲ رویارویی فوتبال نسوان را تنظیم و تدویر می کند : یعنی، شهرهای پاریس، لیون، رِن، لوهاور، گرُنوبل، ولانسیِن، رَنس، مونتپلیهِ و نیس.

JPEG

تمامی ادارات دولتی کشور، منجمله وزارت اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه و متصدی اش موسوم به "اتوو فرانس" جهت رهنمونی این رویداد ویژه بصوب مقام نصرت و پیروزی، در کلیه عرصه ها بسیج است : مثلاً، درعرصه های ورزشی و اقتصادی، در ساحهء تنظیم و اثرگذاری زیست محیطی، درخشش بسطح بین المللی و در سرتاسر سرزمین مان... . ولی هدف نیز اینست تا این رقابت جهانی بازی فوتبال به یک رُخدادی که تاریخ ورزش نسوان را رقم بزند، مبدل گردد.

ورزش، بُردارء درخشش و جذابیت

ورزش یک بُردار اهمی جذابیت و رونمای درخشش جمهوری فرانسه در خارج است. جمهوری فرانسه رویدادهای کثیر ورزشی بین المللی را تدوین و تنظیم می کند. https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/politique-etrangere-de-la-france/diplomatie-sportive/article/diplomatie-sportive کشور مذکور جهت استقبال و پذیرایی هرچه بهتر از بازدید کنندگان، خویشتن را با مسیر تحولات نیازمندی های رقابت ها، ورزشکاران و تماشاچیان، و با شرایط بین المللی و فرانسوی مطابقت داده است.

چشم اندازی برمسابقات فوتبال نسوان

ورزش فوتبال نسوان (در اصل انثی سازی ورزش فوتبال) یک اولویت فِدِراسیون فوتبال فرانسه محسوب می گردد. بازی فوتبال ورزش نسوانیست که از سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ هجری شمسی) بدینسو، شاهد شدیدترین میزان افزایش (بیش از %۴۶) بازیکنان زن بوده، و برعلاوه علاقه مندی و توجه عام مردم و رسانه ها به این ورزش اناث رو به صعود نهاده است. جمهوری فرانسه هدف بُلند پروازانه یک ملت مرجع را در این عرصه ورزشی، و نهایتاً منبع عرضهء امکانات تمرینات در سرتاسر این سرزمین، مختلطی در همه ردفأ، انسجام ورزشی رشتهء حرفوی، تأیید و تثبیت یک جایگاه ملت مرجع، و ارائهء یک نمونه اقتصادی متداوم و یک رونمای ورزش نسوان را در سر می پروراند.

JPEG

چند رقمی :

۰۰۰ ۱۰۸ بازیکن زن در فرانسه
۰۰۰ ۳۸ سرمربی یا آمره
۱۱۶ ۵ تیم نسوان
۳۰۰ ۴ مربی

تواریخ و ارقام کَلیدی مسابقات

۷ جون (۱۷ جوزا) – پاریس (پارک دِ پرنس) : مسابقهء افتتاحیه با تیم فرانسه

۲ و ۳ جولای (۱۱ و ۱۲ سرطان) – لیون : مسابقهء نیمه نهایی

۶ جولای (۱۵ سرطان) – نیس : مسابقه برای احراز مقام سوم

۷ جولای (۱۶ سرطان) – لیون : مسابقهء نهایی

۲۴ تیم منتخب :

افریقای جنوبی، آلمان، انگلستان،ارژآنتین، استرالیا، برازیل، کامرون، کانادا، شیلی،سکاتلند، اسپانیا، ایالات متحده امریکا، فرانسه، ایتالیا، جمائیک، جاپان، نایجریا، ناروی، زیلاند جدید، هالند، جمهوری کوریا، جمهوری خلق چین، سویدن، تایلند.

۵۲ مسابقه

جهت دریافت معلومات مزید :

https://fr.fifa.com/womensworldcup/
https://www.fiersdetrebleues.fr/
https://heritage2019.fff.fr/category/accueil/

تاریخ نشر 07/09/2020

قسمت بالایی صفحه