جشن صد و یکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان

PNG

عرض مراتب تبریکات و تهنیات جمهوری فرانسه به جمهوری اسلامی افغانستان، بمناسبت بزرگداشت از صد و یکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان – (۲۸ اسد ۱۳۹۹ هجری شمسی / ۱۸ آگست ۲۰۲۰ میلادی)

"جمهوری فرانسه بمناسبت بزرگداشت از صد و یکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان، مراتب تبریکات و تهنیات نیک خویش را به جمهوری اسلامی افغانستان تقدیم می دارد. ما وقوع حملات موشکی صبح روز سه شنبه ۱۸ آگست ۲۰۲۰ میلادی (‍۲۸ اسد ۱۳۹۹ هجری شمسی) را بر کابل، پایتخت کشور شدیداً محکوم می نماییم. روز استرداد استقلال این سرزمین، یک یوم ماندگار تاریخ کشور و مایملک قاطبهء ملت افغانستان محسوب می گردد، و معذالک باید به آن در همین شأن و مقام معلی ارجگزاری بعمل آید. ما به عمیم افراد و آحادی که از این بابت رنج، الم و صدمه دیده اند، ابراز تسلیت و همدردی می نماییم.

(...)

ما در چنین روز ملی اهم و فرزام، به کافهء ملت افغانستان آرزوی صلح می نماییم، آنهم بخصوص یک صلح عادلانه و مستمر. این یگانه مسیر نیل به یک افغانستان متحد، ثابت، شکوفا و مرفه است."

JPEG

لطفاً، جهت اخذ و مطالعهء متن کامل خبرنامه مان در زمینه متذکره، در اینجا کلیک کنید : https://af.ambafrance.org/101-years-of-Afghan-independence

تاریخ نشر 19/08/2020

قسمت بالایی صفحه