تدویر روز اقتصاد آبی در بحر هند - (۱۷ جولای ۲۰۲۱ میلادی / ۲۶ سرطان ۱۴۰۰ هجری شمسی)

بروز شنبه ۱۷ جولای سال ۲۰۲۱ میلادی (۲۶ سرطان سال ۱۴۰۰ هجری شمسی)، برای نخستین بار تمام منطقهء مربوط به کُمیسیون بحر هند، تحت ویر و انگیزهء کشور فرانسه که همین اکنون ریاست کُمیسیون بحر هند - (سی.او.آی.) را بعهده دارد، در مراسم روز اقتصاد آبی اشتراک خواهد ورزید.

JPEG

تنظیم و تدویر روز اقتصاد آبی همزمان فُرصت مناسب و مروای است جهت تذکار چالش های بحری ای که دول بحر هند با آن مواجه اند، و ارائهء راه حل های موجود یا تعبیه و تکوین چنین راه حل ها در قبال مدیریت دوامدار و معقول فعالیت های بحری. اقتصاد آبی یک چوکات همکاری امیدوارکننده ای توصیف می گردد که چندین دولت و تعداد کثیری از فعالان سکتور خصوصی، جامعهء مدنی، جهان علم و دانش، محافل تشکیلاتی و فراتر از آن را متجمع و محشور می گرداند.

در ویببینِر کُمیسیون بحر هند – (سی.او.آی.) (https://www.commissionoceanindien.org/evenements/webinaire-economie-bleue-metiers/) درمورد حرف اقتصاد آبی، در حضورداشت جمعیت و فئهء علم و تحصیلات عالی، سازمان های جوانان، فعالان خصوصی وغیره بروز جمعه ۱۶ جولای (۲۵ سرطان)، ثبت نام نمائید.

سفارتخانه های فرانسه و مراکز فرهنگی فرانسه - (الیانس های فرانسوی) ممالک جنوب غرب بحر هند و ممالک جنوب افریقا (تانزانیا، کِنیا، موزامبیک، افریقای جنوبی) جهت تسجیل و ترقیم یوم مزبور، رویدادهای نهماری را تنظیم و تنسیق خواهند بخشید. منظور از این امر، مثلاً انسجام و راه اندازی یک روز آگهی دهی دربارهء تحفظ حراء ماداگاسکار، یک یوم درب باز در مرکز ملی مدارک و تحقیقات علمی – (سی.ان.دی.آر.اس.) واقع کومور و یاهم یک کافه - دانش در کِنیا است. رویدادهای فوق الاشعار درچوکات رویکاری تحت شعار "۲۰۲۱ میلادی : سال آبی بحر هند" صورت می پذیرد ؛ ما این رویکار را در راستای ارتقاء و اضطلاع فعالیت های بحری ارجگزار به حقوق بشر و حقوق زیست محیطی رهنمایی و رهبری می نمائیم.

فرانسه عضو دو سازمان منطقوی بحر هند است که اقتصاد آبی برای سازمان های فوق الذکر یک محور همکاری عمده محسوب می گردد : یعنی، کُمیسیون بحر هند – (سی.او.آی.) که فرانسه قیادت آن را از ماه می سال ۲۰۲۱ تا ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی (از ماه ثور سال ۱۴۰۰ الی ماه ثور سال ۱۴۰۱ هجری شمسی) بدوش دارد، و انجمن حاشیهء بحر هند – (آی.او.آر.ای.). بدین عنوان، آژانس انکشافی فرانسه – (ای.اف.دی.) چندین عملکرد را در قبال مبارزه علیه فرسایش و تخریب ساحل منطقه متذکره و اتلاف تنوع طبیعی در بحر هند هدایت می کند.

جهت دریافت معلومات مزید درعرصه : https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/dossiers-pays/afrique/evenements/article/journee-de-l-economie-bleue-dans-l-ocean-indien-17-07-21

تاریخ نشر 09/07/2021

قسمت بالایی صفحه