بیست و هفتمین دور کنفرانس سفرأی جمهوری فرانسه (۲۷ – ۳۰ آگست ۲۰۱۹ / ۵ – ۸ سنبله ۱۳۹۸) [fr]

از روز سه شنبه ۲۷ آگست الی روز جمعه ۳۰ آگست ۲۰۱۹ میلادی (از تاریخ ۵ تا ۸ سنبله ۱۳۹۸ هجری شمسی)، آقای ژان - ایوو لودریان، وزیر اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه جمیع سفرأ اعم از سفرأی اناث و ذکور فرانسه را گردهم می آورد. بیست و هفتمین دور کنفرانس سفرأی جمهوری فرانسه اینبار تحت شعار "رویارویی با چالش های جهانی : مسئولیت های فرانسه و اروپا" ضمن روند جلسات هفت کشور صنعتی جهان – "جی.۷" بیاریتز برگزار می گردد.

JPEG

این یوم موعود سالانه یک لحظهء حساس و خطیری برای دیپلوماسی فرانسه محسوب می گردد : این فُرصت مناسبی است برای بُلند پایه ترین مقامات فرانسوی جهت معرفی و ارائه سمت و سوها، و اولویت های که طی سال آینده میلادی امور محوله نمایندگان جمهوری فرانسه را در خارج از کشور و نزد سازمان های بین المللی رهنمونی می کند. فراتر از موعد دیپلوماتیک، کنفرانس مذکور به روئسای مقام های دیپلوماتیک زمینهء تبادل نظرات ذات البینی، تشریک تجارب شان، و اما نیز انجام گفتمان با نمایندگان منتخب مردم، متخصصین و یاهم با نمایندگان سکتور خصوصی را مساعد می سازد.

برنامهء بیست و هفتمین دور کنفرانس سفرأی جمهوری فرانسه

بخشی از رویدادهای آتی را می توان بطور مستقیم در شبکه های اجتماعی دنبال نمود : #ConfAmbass

۲۷ آگست (۵ سنبله)

ساعت ۱۱ قبل از ظهر – افتتاح کنفرانس از جانب آقای امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در قصر اِلیزِه ؛

بعد از ظهر همین روز : وعده های دید و وادید دیپلوماسی – شرکت ها : دستکم ۴۰۰ رئیس شرکت، شرکت های کوچک و متوسط از سرتاسر فرانسه با سفرأی اناث و ذکور این کشور و همچنان با "تیم فرانس اِکسپورت" – (گروه صادرات فرانسه) و شرکای اش در چهارچوب گفتگو و بحث های انفرادی پانزده دقیقه ای در هر وعده ملاقات، مشافهه خواهند نمود.

۲۸ آگست (۶ سنبله)

ساعت ۶ شام – سخنرانی عام آقای اِدوارد فیلیپ، صدراعظم جمهوری فرانسه.

۲۹ آگست (۷ سنبله)

ساعت ۲ بعد از ظهر – سخنرانی اختتامیهء آقای ژان - ایوو لودریان، وزیر اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه ؛

از ساعت ۵ عصر الی ساعت ۶ شام : تدویر یک میزمدوری درمورد رابطهء جمهوری فرانسه با کشورهای قارهء افریقا، زیرا رابطه متذکره یکی از اولویت های سیاست خارجی جمهوری فرانسه را تشکیل می دهد.
جریان این برنامه را مستقیماً در فیسبوک تعقیب نمایید https://www.facebook.com/france.diplomatie : معهذأ، سوالات تان را به ما بفرستید !
Retrouvez notre dossier Afrique https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/dossiers-pays/afrique/

۳۰ آگست (۸ سنبله)

۱۴۰ سفیر جمهوری فرانسه عازم ۱۱ منطقهء سرزمین فرانسه خواهند گردید. آنها در آنجا با مقامات ذیصلاح اداری و امنیتی، نمایندگان منتخب مردم، مسئولین عمده امور اقتصادی، عامه و خصوصی حین اجلاس مقاطع اقتصادی منطقوی که از سوی "تیم فرانس اِکسپورت" – (گروه صادرات فرانسه) که گردآورنده مناطق، "سی.سی.آی.، "بِزنِس فرانس" – (تجارت فرانسه) و "بیپیفرانس" است، ملاقات خواهند نمود. این لحظات خاص زمینهء تبادلات و مراودات مستقیم را میان روئسای مقام ها، شرکت ها و جمیع فعالان محلی متعهد به جهانی سازی سرزمین های مان فراهم خواهد کرد.

تاریخ نشر 07/09/2020

قسمت بالایی صفحه