برگزاری ششمین دور "هفتهء امریکای لاتین و کاراییب ها" (۲۳ می – ۸ جون ۲۰۱۹ / ۲ – ۱۸ جوزا ۱۳۹۸)

فرانسه از روز پنجشنبه ۲۳ می الی روز شنبه ۸ جون ۲۰۱۹ میلادی (از تاریخ ۲ تا ۱۸ جوزا ۱۳۹۸ هجری شمسی)، از امریکای لاتین و کاراییب ها گرامیداشت بعمل می آورد. برگزاری این ششمین دور "هفتهء امریکای لاتین و کاراییب ها" از ورای انجام بیش از ۵۰۰ رویداد فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و تفریحی، فرُصت مناسب و نیکوی محسوب می گردد برای ارجدهی به روابط تاریخی و چندگانه ای که میان امریکای لاتین، کاراییب ها و فرانسه تنیده شده است.

PNG

برنامه ریزی غنی و متنوع

برنامه ریزی سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۳۹۸ هجری شمسی) که دائماً بیش از گذشته غنی، تفریحی و سرگرم کننده است، بر ابتکارات سفارتخانه های کشورهای امریکای لاتین و کاراییب ها مقیم فرانسه، انجمن ها، نهادهای تحصیلی و تحقیقی، موزیم ها و یا هم گالری های هنری اتکا می ورزد !

بیش از ۵۰۰ رویداد از سوی بیش از ۲۵۰ شریک تدوین و تنظیم یافته است : اِکران فیلم ها، کنفرانس ها، کَنسرت ها، نمایشات رقص، صنایع دستی، طعم اشربه ها، نمایشگاه ها، مشافهه های ادبی... . جشنوارهء هفتهء امریکای لاتین، از شهرهای تولوز گرفته تا مارسای، از لیون تا کَییِن، از پاریس تا مونت – سَنت – ائنیان و از بوردو گرفته تا کوشابامبا، یک چشم اندازی پُرشور وهیجان برانگیز خلاقیت امریکای لاتین و کاراییب ها را در سرزمین فرانسه به مردم و شائقین فرهنگ، هنر، تاریخ ... و عنعنه عرضه می کند.

تدویر این ششمین دور "هفتهء امریکای لاتین و کاراییب ها" سال ۲۰۱۹ میلادی (سال ۱۳۹۸ هجری شمسی) جهت تفکر و تعمق درمورد رابطه میان امریکای لاتین، کاراییب ها و فرانسه، ارزشدهی به مشارکت های مان و توحید نیروی های مان در راستای مقابله علیه چالش های جهان امروز، با انجام دید و وادیدهای سیاسی و اقتصادی بسطح بُلند رقم خواهد خورد.

"هفتهء امریکای لاتین و کاراییب ها" : یک ابتکاری که پیهم رُشد می کند.

در سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ هجری شمسی)، جهت تبجیل و تحکیم پیوندها میان کشورهای این منطقه و فرانسه، به ابتکار مجلس سِنا (مشرانو جرگه) جمهوری فرانسه "روز امریکای لاتین و کاراییب ها" راه اندازی گردید.

در سال ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۳ هجری شمسی)، این "یوم" به "هفته" مبدل گردید و کمافی السابق از سوی وزارت اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه انسجام و هماهنگی می یابد.
در جریان برگزاری دوره ها، "هفته" متذکره بنوبه تبدیل گردید به یک همایش مردمی، علمی یا تفریحی، ولی همیشه اجتناب ناپذیرتر از قبل، در پایتخت پاریس و همچنان در سرتاسر سرزمین فرانسه. این "هفته" خودرا نیز چون یک لحظهء خطیر و اهم دید و وادیدها و تشریک اندیشه ها میان امریکای لاتین، کاراییب ها و فرانسه جا زد.

تعداد همایش های مندرج برنامه برای سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۳۹۸ هجری شمسی) نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۳۹۷ هجری شمسی) تقریباً سه برابر گردیده، و شصت و پنج محل در مقابل پانزده محل طی سال گذشته، درعرصه بسیج شده است. حدوداً دو ثلث رویدادهای تنظیم شده در خارج از پایتخت فرانسه رُخ می دهد. بالاخره، برپایی تقریباً ۲۰ همایش در آن طرف اقیانوس اطلس واقع منطقهء گوییَن، و اما نیز در کشورهای مکسیک، گواتمالا، سالوادور، برازیل، پیرو؛ بولیوی و شیلی مدنظر گرفته شده است.

JPEG

جهت دریافت معلومات مزید در زمینه :
https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/dossiers-pays/ameriques/la-semaine-de-l-amerique-latine-et-des-caraibes/article/6e-edition-de-la-semaine-de-l-amerique-latine-et-des-caraibes-23-05-08-06-19

تاریخ نشر 16/05/2019

قسمت بالایی صفحه